Android, co jest root

[Android] Co to jest Superużytkownik

Uzyskanie korzeń na urządzeniu z systemem Android nie jest osiągnięta poprzez odblokowanie bootloadera lub instalacji odzysku niestandardową, ale miga mały plik o nazwie superuser.

Superużytkownik to małe narzędzie, które zarządza dostępem do uprawnień roota, coś w rodzaju strażnika. To daje pewność, że aplikacje nie mogą dokonywać zmian w urządzeniu bez pytania najpierw.

Android, co jest root

Większość romy pochodzić z pewnego rodzaju narzędzia superużytkownika zainstalowany, ale kiedy kibicowania akcji Android ROM z nich jest to konieczne.

Istnieje kilka superuser narzędzia dostępne i niestety wszystkie one mają te same imiona! ich różnicowania może być trochę problem, zwłaszcza gdy wszystkie one spełniają tę samą funkcję. Niektóre narzędzia superuser są bardziej przyjazne w użyciu, gdy inni są nieco bardziej skomplikowane.

Najbardziej dostępne Superużytkownik Użyłem jest ClockworkMod własnej Superużytkownik, która zapewnia łatwy dostęp do aplikacji, które korzystają z uprawnień roota. Posiada również wiele funkcji, które inne media superuser dodatkowo za jak zabezpieczenie kodem PIN.

Oto trzy popularne narzędzia superużytkownika.

Instalowanie Superużytkownik Utility często wymaga uprzedniego jeden zainstalowany, lub posiadające migać go z pliku zip. Na przykład ClockworkMod zapewnia plik zip, który można błysnęła za pomocą odzysku niestandardową.

Jeśli masz jakieś pytania dołożę wszelkich starań, aby je odebrać, nie jestem ekspertem od Androida, po prostu bardzo zaradni.

Jak dokładnie działa "korzeń" Prace łatwy dostęp do / z konta? Czy wszystkie aplikacje są uruchamiane jako root na moim telefonie po kibicowania?

Jestem nowy na Android. Mój stary dumbphone złamał, więc myślałem o zakupie nowego smartfona (Android).

Czytałem o kibicowania telefonu, ale mam pewne wątpliwości Concept: przy zakupie telefonu z Androidem od przewoźnika, nie trzeba "root" dostęp. Po uruchomieniu telefonu, to oznacza to "user" konto (jak mam na co Linux / Mac, '/ home / ja ") jest stosowany? Czy '/ home / ja "lub podobny istnieje w telefonach z systemem Android?

Gdybym "root" telefon, zacznę telefonu jako root kiedy go włączyć? Czy wszystkie aplikacje działają teraz jako root? Albo gdy próbują być uruchamiany jako root, będę potrzebował, aby umożliwić im tak?

Android, co jest root

Ponieważ Android jest Linux, jestem zainteresowany posiadaniem dostępu do terminalu i niektórych narzędzi Unix (ssh, rsync, etc). Nie mam nic przeciwko konieczności korzystania z klawiatury Bluetooth i VI (do edycji / etc / hosts na przykład) w razie potrzeby. czy to możliwe? Czy mogę mieć terminal z wielu narzędzi Unix (wiem BusyBox jest dostępny)?

Jeśli Android jest zasadniczo Linux, w celu tworzenia kopii zapasowych mojego urządzenia, nie powinny po prostu być w stanie połączyć się go wykorzenić, wykonaj pełne smoły -cvzf / SCP i nimi się gdzieś? Dlaczego miałbym mieć Nandroid i te pełne blowns rozwiązań?

Powiązane posty

  • Informacje Twórca Opis Korzeń Explorer jest najlepszym menadżerem plików dla użytkowników root. Uzyskaj dostęp do całego systemu plików androida (w tym folderze danych nieuchwytny!). Funkcje obejmują ...

  • Jak wykorzenić telefonu Android lub tablet w 2015 roku (i unroot it) jest urok bycia superuser kusi? Android zakorzenienie otwiera świat nowych możliwości, ale może również spowodować utratę ...

  • Najlepszy eReader dla Androida do czytania e-booków na Androida kiedyś po prostu w porządku. Teraz to jest niesamowite. Chociaż istnieje mnóstwo słodkich aplikacji do czytania książek na telefonie lub tablecie, Play Books ma ...

  • Wideo: Hands-on z Nowego Instagram wideo na Androida nie to, że było wiele z zaskoczenia po kilku raportów złamał wiadomości w dniach poprzedzających dzisiejsze wydarzenie na Facebooku, ale tak, że ...

  • Teraz Browser to lekka przeglądarka dla Androida z obsługą Flash Androida: Jeśli nadal potrzebują wsparcia błysku w ruchu, Teraz Browser to szybka przeglądarka internetowa dla systemu Android, który oferuje go. To...


Warning: include_once(/home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/ins/aftercontent.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/co/android-co-jest-root.php on line 118

Warning: include_once(): Failed opening '/home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/ins/aftercontent.txt' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/co/android-co-jest-root.php on line 118