Co znaczy słowo aplikacje

przetwarzania tekstu (word aplikacja procesora)

Zobacz też

edytor tekstu jest określenie używane do opisania za pomocą komputera do tworzenia, edycji i drukowania dokumentów. Spośród wszystkich aplikacji komputerowych. edytor tekstu jest najbardziej powszechne. Aby wykonać przetwarzanie tekstów, potrzebny jest komputer, specjalny program o nazwie procesor tekstu. i drukarka. Edytor tekstu umożliwia tworzenie dokumentu, należy przechowywać je w formie elektronicznej na dysku. wyświetlenie jej na ekranie. modyfikować wpisując komendy i znaków z klawiatury. i wydrukować go na drukarce.

Word Processing porównaniu z zastosowaniem maszyny do pisania

Wielką zaletą przetwarzania tekstu na maszynie do pisania jest to, że można dokonać zmian bez przepisywania całego dokumentu. Jeśli pomylisz się podczas pisania, wystarczy wykonać kopię zapasową kursor i skorygować swój błąd. Jeśli chcesz usunąć punkt, wystarczy ją usunąć, nie pozostawiając śladów. Równie łatwo wstawić słowo, zdanie lub akapit w środku dokumentu. Edytory tekstu umożliwiają ponadto łatwo przenosić fragmenty tekstu z jednego miejsca do innego w ramach jednego dokumentu lub między dokumentami. Po dokonaniu wszystkich zmian, które chcesz, możesz wysłać plik do drukarki, aby uzyskać wydruk.

edytory tekstu są bardzo zróżnicowane, ale wszystkie procesory tekstu obsługuje następujące podstawowe funkcje:

 • wstawić tekst: Pozwala na wstawianie tekstu w dowolnym miejscu dokumentu.
 • usunąć tekst: Pozwala usunąć znaków, słów, linii, ani stron tak łatwo, jak można przejechać je na papierze.
 • ciąć i pasta : Pozwala usunąć (cut) fragment tekstu z jednego miejsca w dokumencie i wstawić (wklej) to gdzieś indziej.
 • Kopiuj : Pozwala powielić fragment tekstu.
 • Rozmiar strony i marginesy : Pozwala zdefiniować różne formaty i marginesy, a procesor tekstu automatycznie skorygować tekst, tak aby pasował.
 • wyszukiwania i zamiany : Pozwala skierować procesor tekstu, aby wyszukać słowo lub frazę. Można również skierować procesor tekstu, aby zastąpić jedną grupę znaków z innym wszędzie tam, gdzie pojawia się pierwsza grupa.
 • Co znaczy słowo aplikacje
 • zawijanie tekstu : Procesor Word automatycznie przechodzi do następnej linii Po wypełnieniu jednej linii z tekstem, a będzie to skorygować tekst po zmianie marginesów.
 • wydrukować: Pozwala wysłać dokument do drukarki, aby uzyskać papierowej.

  Funkcje standardowe Edytor

  edytory tekstu, które obsługują tylko te funkcje (i być może kilku innych) są nazywane edytorów tekstowych. Większość edytorów tekstu, jednak obsługiwać dodatkowe funkcje, które pozwalają manipulować i formatowanie dokumentów w bardziej wyrafinowanych sposobów. Te bardziej zaawansowane edytory tekstu są czasami nazywane pełni funkcjonalnych edytorów tekstu. Procesory pełni funkcjonalny słowo zazwyczaj obsługuje następujące funkcje:

 • zarządzanie plikami : Wiele edytorów tekstu zawierają funkcje zarządzania plikami, które pozwalają na tworzenie, usuwanie, przenoszenie i wyszukiwanie plików.
 • czcionka specyfikacje: Pozwala na zmianę czcionki w dokumencie. Na przykład, można określić pogrubione. kursywa, podkreślenie i. Większość edytorów tekstu umożliwiają również zmienić rozmiar czcionki, a nawet krój.
 • przypisy i odsyłacze: Automatyzuje numerację i umieszczanie przypisów i umożliwia łatwe odsyłacza inne sekcje dokumentu.
 • grafika grafika: Pozwala umieścić ilustracje i wykresy w dokumencie. Niektóre edytory tekstu pozwalają tworzyć ilustracje wewnątrz edytora tekstu; inni pozwalają wstawić ilustrację wytwarzanego przez inny program.
 • nagłówki , stopki , i numeracja stron: Pozwala określić niestandardowe nagłówki i stopki, że procesor słowo zostanie umieszczone na górze i na dole każdej strony. Procesor Word automatycznie śledzi numery stron tak, że na każdej stronie pojawi się właściwy numer.
 • Co znaczy słowo aplikacje
 • układ : Pozwala określić różne marginesy w obrębie jednego dokumentu i określić różne metody wcięć akapitów.
 • makra : Makro to znak lub słowo, które reprezentuje serię klawiszy. Do klawiszy może reprezentować tekstu lub poleceń. Możliwość definiowania makr pozwala zaoszczędzić sporo czasu, zastępując popularne kombinacje klawiszy.
 • scala: Pozwala połączyć tekst z jednego pliku do innego pliku. Jest to szczególnie przydatne do wytwarzania wielu plików, które mają taki sam format, a inne dane. Generowanie etykiet adresowych jest klasycznym przykładem wykorzystania scala.
 • sprawdzanie pisowni : Narzędzie, które pozwala sprawdzić pisownię wyrazów. Będzie wyróżnić jakieś słowa, których nie rozpoznaje.
 • spisy treści i indeksy: Pozwala na automatyczne tworzenie spisu treści i indeksu na podstawie specjalnych kodów, aby wstawić w dokumencie.
 • słownik wyrazów bliskoznacznych: Wbudowany tezaurus, które pozwala na wyszukiwanie synonimów bez opuszczania edytora tekstu.
 • okna : Umożliwia edycję dwóch lub więcej dokumentów w tym samym czasie. Każdy dokument pojawia się w osobnym oknie. Jest to szczególnie cenne, gdy pracuje nad dużym projektem, który składa się z kilku różnych plikach.
 • WYSIWYG (to co widzisz Jest Tym Co dostajesz): Z WYSIWYG. dokument na ekranie wyświetlacza pojawia się dokładnie tak, jak to będzie wyglądać po wydrukowaniu.

  Linia podziału procesory tekstu z systemów DTP ciągle się zmienia. Na ogół jednak, aplikacje DTP wspierać lepszą kontrolę nad układem i większe wsparcie dla dokumentów w pełnym kolorze.

  Powiązane posty

  • Czego właściwość Nonatomic oznacza? Spójrz na Apple Docs. Zasadniczo, jeśli powiesz nonatomic. i wygenerować akcesorów za pomocą @synthesize. wtedy, gdy wiele wątków spróbować ...

  • Ile wynosi 1 GB, a co to znaczy? Co w bajcie Karma posiada prosty model biznesowy: sprzedajemy danych mobilnych z niewielkim zyskiem. Zamiast komórkowej transmisji danych w postaci amorficznej z serwisu ...

  • WordNet Princeton (0.00 / 0 głosów) Oceń tę definicję: telefon komórkowy (czasownik) wywołać za pomocą telefonu komórkowego "Jeśli pociąg się spóźnia, będę komórka ty" Wikisłownik (0.00 / 0 głosów) Oceń ...

  • Co resetowania zrobić iPhone 4 a miękka, a nawet trudne, reset nie zresetować iPhone 3G do ustawień fabrycznych. To się nazywa przywrócenie telefonu iPhone. Miękki reset zachowuje wszystkie swoje ...

  • Prawie tydzień trwała tylko przy użyciu mojego iPada, ale jedno mnie powstrzymywało "Kiedy mój wierny 12-calowy MacBook poszedł do naprawy, w ostatnią sobotę, postanowiłem spróbować w tygodniu używając tylko iPad Air jak mój ...


  Warning: include_once(/home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/ins/aftercontent.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/co/co-znaczy-słowo-aplikacje.php on line 133

  Warning: include_once(): Failed opening '/home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/ins/aftercontent.txt' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/co/co-znaczy-słowo-aplikacje.php on line 133