Telefon spadł w wodzie, co robić

Oto dobry sposób, żeby uratować namakal Smartphone

Spadł w toalecie. Niezdarny Kelnerka zapukał szklankę wody na nim. Zapomniałaś, że był w kieszeni, kiedy wskoczył do basenu. To tylko kilka z setek sposobów telefon może przyjść do zagrażającego życiu kontaktu z cieczą. Kiedy to się zdarzy (i będzie), jak tylko skończysz wariować, prawdopodobnie zaczynają nerwowo stukając wszystkie przyciski, wieje na nim lub wybuchowych je z suszarką do włosów, aby szybko pozbyć się wszystkiego, woda.

Chociaż te są dobre intencje działań, zgadnij co? Całkowicie błędne podejście. Oto co należy zrobić.

Po pierwsze, pobrać go tak szybko, jak to możliwe. Jeśli telefon jest nadal na dnie jacuzzi lub toalecie, dostać się jak najszybciej. Im dłuższy jest w cieczy, tym większe prawdopodobieństwo uszkodzenia będzie.

Kiedy urządzenie nie jest zanurzony, jeśli możesz, weź tę baterię. Nawet nie przeszkadza wyłączenie go, nie należy naciskać żadnych innych przycisków, wystarczy otworzyć telefon i wyjąć baterię. Jeśli nie można tego zrobić, choć - jeśli jesteś właścicielem iPhone lub innego urządzenia, które da się szybko oderwać od siebie - będziesz musiał zadowolić się tylko starannie zasila urządzenie. Chcesz, aby odciąć zasilanie w urządzeniu, tak szybko jak to możliwe, aby zapobiec możliwości zwarcia.

Teraz - Nie należy wysuszyć je i trzymać je w piekarniku. Ciepło może uszkodzić delikatną elektronikę w środku. Co należy zrobić, to dać jej szybkie wytrzeć czystym ręcznikiem, upewniając się, że woda nie przypadkowo trafia do opróżniania do swoich portów lub innych otworów. Jeśli istnieją ślady wody uwięzione wewnątrz pęknięć i wgnieceń w przypadku, spróbuj ostrożnie i zachowawczo za pomocą sprężonego powietrza, aby przedmuchać ją. Wystarczy być ostrożnym, aby nie dmuchać wodę dodatkowo wewnątrz telefonu.

Następnie mamy kilka różnych opcji. Wielu ludzi przysięgać farsz telefonu w torbie suchego ryżu i pozwalając mu siedzieć przez 24 do 36 godzin lub więcej. To jest tanie, łatwe i może być wykonane w kropce. Ale ta metoda może mieć pewne negatywy: Jeżeli ryż wchłania wodę dobrze, może być pozostawiony z bzdurny ryżu bałagan tkwi w jego zagniecenia i porty I / O. Osoby ze skórą w grze (jak zobaczymy niżej) również powiedzieć, że skrobia z powierzchni ryżu może dostać się do środka telefonu i syf go, ale nie udało się znaleźć solidne dowody empiryczne tego. Aby być bezpiecznym, owinąć telefon luźno ręcznikiem papierowym przed zrzuceniem go do ryżu.

Najmądrzejszym rozwiązaniem jest utrzymanie syntetyczne środki osuszające pod ręką. Są one znacznie mniej brudny i działają szybciej i skuteczniej niż ryż.

$ 20 Bheestie Torba jest jedną z opcji można zamówić i przechowywać na półce w domu. można upuścić telefon w szczelnym plastikowym woreczku okresowo (jak po dżinsy dostać moczony w burzy), aby upewnić się, że nie ma utrzymujące wilgoć zaczyna robić uszkodzenia wewnątrz słuchawki, lub po prostu używać go, jeśli telefon napotyka w pełnym wymiarze na Liqui-mergency ,

Dry-All to kolejny produkt można kupić i trzymać ze sobą na wszelki wypadek. Samą ofertę jako Bag Bheestie: wystarczy uszczelnić telefon wewnątrz torebki, która jest wypełniona z osuszaczem, a następnie odczekać określoną ilość czasu (24 do 48 godzin), aby pozwolić telefon wyschnąć. Można chwycić torebkę tak tanie, jak $ 6 w sprawie Amazon.

Drybox ma innej opcji. Można używać jej stronę internetową, aby znaleźć sprzedawców w swoim mieście, które mają Drybox można skorzystać na miejscu. Po wyłączeniu zasilania Twojego telefonu post-zanurzyć, wystarczy udać się do jednego z tych miejsc Drybox iw ciągu kilku minut, gadżet powinien być suchy i kości przywrócone. Choć San Francisco miał wiele do wyboru, innych miast, takich jak Houston, TX, Santa Barbara, CA nie ma żadnego Dryboxes pobliżu, więc wykonać badania.

Telefon spadł w wodzie, co robić

Oczywiście, najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zacząć gromadzeniu pakietów środkiem osuszającym jesteś już otrzymujesz za darmo. Zacznij teraz: Za każdym razem można zobaczyć luźną pakiet pochłaniaczem wilgoci w pudełku z nową parę butów, twardy dysk, przesyłki przypraw, czy cokolwiek, wyciągnij go i zapisz go. Zrzucić je wszystkie do plastikowego lub szklanego pojemnika jesteś pewna ma szczelnie zamknięte. Po zebraniu kilka z nich, masz Telefon alarmowy ratowniczy pod gotowe. Wystarczy upuścić dunked telefon do pojemnika, zamknąć go, a dostaniesz takie same wyniki, jak każdy z tych innych opcji handlowych.

Trick do wszystkich tych metod jest to, że osuszacz zrobić swoją magię, to musi być w szczelnym pojemniku, dzięki czemu może on wchłonąć wodę tylko z telefonu, a nie z powietrza zewnętrznego. Ponadto, trzeba mieć dosyć obecnej osuszacza, aby wchłonąć całą wodę.

Po tych porad, istnieje duża szansa, że ​​telefon może przetrwać swój przedwczesny wyciek. Ale jeśli to ma szczególnie duże zanurzyć, można być SOL. W takim przypadku, nadszedł czas, aby kupić nowy telefon.

Pomoc! Rzuciłem My Phone w wodzie!

Jest to ostateczny "O cholera!" Moment: można wyciągnąć spodnie w dół, aby skorzystać z toalety i usłyszeć plusk kropel jako drogie telefon komórkowy z kieszeni do wody.

Według firm remontowych telefon komórkowy, ustalających iPhone i inne smartfony z kontami zalania przez znaczną część swojej działalności.

W badaniu przeprowadzonym przez agencję marketingu 11mark okazało się, że 75 procent Amerykanów z telefonów komórkowych dopuszczonych do korzystania ze swoich telefonów w łazience, który dodaje się do wielu telefonów komórkowych niebezpiecznie blisko wody.

"Dostajemy" Rzuciłem [mój telefon] w toalecie "raz lub dwa razy dziennie", mówi Roger Kabir, właściciel firmy naprawy telefonów komórkowych dr Phonez w San Antonio, gdzie naprawia uszkodzenia wody zaczynają się od $ 80 i udać się w zależności od czy elementy, które trzeba wymienić. Dr Phonez używa własnego systemu, "Drybox", aby wyciągnąć wilgoć przed czyszczeniem części wewnętrznych z łaźni ultradźwiękowej alkoholu.

Podczas upuszczenie telefonu iPhone lub smartphone w wodzie zazwyczaj utratę gwarancji - większość telefonów ma wskaźników, które zmieniają kolor, gdy zmoknąć - naprawa telefonów komórkowych firmy oferują usługi sklepu z wysyłką lub do wszystkiego, od popękanych ekranów do zalania.

Wypada telefon w toalecie? Zdarza się

Jeśli spadł telefon w toalecie, nie jesteś sam.

Zdarzyło członka Angie Lista Pam Murphy z Waxhaw, Karolina Północna, kiedy jej Motorola Droid smartphone miała zanurzyć się w basenie porcelany.

"Pierwszą rzeczą, jaką wybraliśmy, był" Ewww ' ", wspomina. "Ale usłyszałem plusk, a potem po prostu nie myśleć. Sięgnąłem w. "

Jej szybka reakcja - szybko wyjęciem baterii telefonu komórkowego, suszenie dopływ wody z ręcznikiem, wycierając ją alkoholem i pozwalając smartphone wyschnięcia - pomógł reanimować i naprawić telefon, wodę uszkodzony. Udało się, ale przygoda phone-rybacka Murphy'ego opuścił jej ustawienie jej cele na nowy telefon komórkowy wody odporne.

Ale dla oopsies z telefonem komórkowym, który nie jest wodoodporny, jest jeszcze nadzieja.

Oprócz ryżu: Jak uratować mokry telefon komórkowy

Eksperci mówią, naprawy telefonów komórkowych, aby uniknąć zalania, zacznij od razu usunięciu telefonu komórkowego z wody.

• Wyjmij baterię telefonu, jeśli możesz. Niektóre smartfony, takie jak iPhone, nie pozwalają bateria zostać usunięte, więc przynajmniej włączyć zasilanie telefonu komórkowego off.

• Odporność na jej ponownym włączeniem lub podłączając go, co może zniszczyć elementy wewnętrzne i zniszczyć telefon.

• Mimo swojej popularności jako lekarstwo na mokro urządzenia, umieszczając swój telefon komórkowy w worku ryżu nieprzetworzonego może wysuszyć ją, ale nie zawsze wystarczy, by rozwiązać ten telefon od minerałów w wodzie może wyschnąć i potencjalnie reagować z materiałami inny wewnątrz telefon.

• Wyjąć urządzenie do warsztatu telefon w ciągu jednego lub dwóch dni, aby mogli wziąć go od siebie, wszystko wewnątrz suchych, oczyścić minerały, które mogą powodować korozję i wymienić elementy, które już nie pracują.

Firmy remontowe komórka sekret: alkohol

Nawet jeśli komórka wody uszkodzeniu pojawia suche, minerały, które były w wodzie może korodować delikatnych elementów metalowych w czasie, w zależności od Ned Hosic, założyciela Boston iPhone Repair.

"To może działać dobrze od razu, i powoli zaczynają tracić jedną funkcję, potem drugi, aż będzie zupełnie martwy," Hosic mówi, dodając, że to niemożliwe do przewidzenia, co jest do uratowania bez otwierania obudowy telefonu.

Powiązane posty

  • 350 пользователей сейчас Proszę przeczytać lepką post, sprawdzić nowe posty. i poszukiwanie przed złożeniem post. Chcesz swój typ urządzenia oraz wersję iOS obok swojej nazwy użytkownika? Przypisywanie urządzenie i ...

  • Uzyskaj wspaniały subaqueous zdjęcia z iPhone! Twój iPhone ma marzenia. Marzenia o zbadanie podłogi oceanie Mariana Trench niczym James Cameron w warstwie smartphone. Jest po prostu ...

  • Samsung Galaxy S6 wpadło do wody - Pierwsza pomoc Porady Samsung Galaxy S6 nie jest jak jego poprzednik wodoodporny, co oznacza, że ​​nawet niewielka ilość kontakt z wodą może prowadzić do rysunków ...

  • Przygotuj się przyłączyć bagnistych, Allie i Cranky na ich następnego ekscytującą przygodę! Kolejna część najbardziej wciągająca puzzler opartych na fizyki od Disney nadeszła. Gdzie jest moja woda? 2 ...

  • Jak mój BlackBerry przeżył kąpiel w toalecie Mój BlackBerry, po odzyskaniu z kąpieli w środę. Ina Fried / CNET To koszmar każdego miłośnika gadżet, a w środę, że stał się moim ...


Warning: include_once(/home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/ins/aftercontent.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/co/telefon-spadł-w-wodzie-co-robić.php on line 137

Warning: include_once(): Failed opening '/home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/ins/aftercontent.txt' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/admin/web/polish.mobilesbuzz.com/public_html/co/telefon-spadł-w-wodzie-co-robić.php on line 137